menusearch
pks-ac.ir

چگونه مدرک معادل بگیریم (معتبر و قابل استعلام)

تبدیل سوابق شغلی و تجربی به مدرک همسطح دیپلم تا دکترا

۱۴۰۰/۱/۱۲ پنج شنبه
(0)
(0)
چگونه مدرک معادل بگیریم (معتبر و قابل استعلام)
چگونه مدرک معادل بگیریم (معتبر و قابل استعلام)

مدرک معادل چیست؟

تصور کنید که 50 واحد از رشته تحصیلیتان را گذرانده اید اما دیگر نمی‌توانید باقی واحدها را پاس کنید، در این مواقع شما می‌توانید مدرکی را دریافت کنید که در آن ذکر شده که شما 50 واحد را گذرانده اید. به این مدرک مدرک معادل گفته می‌شود.

شما با داشتن این مدرک می‌توانید ثابت کنید که در این واحدها که درون مدرکتان به ثبت رسیده مهارت‌‌‌‌های لازم را دارید و در صورت نیازشان به این واحدها می‌توانند از مهارت شما استفاده کنند و یا برای ادامه تحصیل در دانشگاهی دیگر می‌توانید به‌ آنها بگویید که دیگر نیازی به گذراندن این واحدها نیست و باید واحد‌‌‌‌های باقی مانده را پاس کنید.

اکنون تصور کنید که بیشتر از 85 واحد رشته تحصیلیتان را گذرانده اید و‌ آنها را پاس کرده اید، اما دیگر تصمیم به ادامه تحصیل ندارید. همچنین نمی‌دانید که به شما مدرک کاردانی تعلق می‌گیرد یا خیر، حالا شما بر اساس شنیده هایتان درباره مدرک معادل اقدام به گرفتن این مدرک می‌کنید و برای به دست آوردنش کلی زحمت می‌کشید. اما در انتها متوجه می‌شوید که تمام زحمات شما بیهوده بوده است. زیرا اگر اطلاع داشتید که به شما مدرکی با عنوان این که شما این واحدها به غیر از وصایای امام (ره)، قرآن و دروس پیش دانشگاهی را گذرانده اید به نتیجه مفیدتری می‌رسیدید.

در نتیجه به مدرکی که مشخص کند شما چند واحد را گذرانده اید و نام این واحدها یا دروس را با ذکر نمره بیاورد مدرک معادل یا مدرک هم سطح گفته می‌شود.

 

یا با شماره واتس اپ 09919002280 تماس حاصل فرمایید.

 

اصلاً چرا مدرک معادل؟

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در جمعی وارد شوید که مدرک دانشگاهی نسبت به تجربه ارجعیت داشته باشد و یا بخواهید برای استخدام به مجموعه ای و یا مکانی بروید و در آن مجموعه اولین سؤالی که از شما می‌پرسند این است که مدرک دانشگاهی تان چیست؟

آن ها به این موضوع کاری ندارند که چند سال سابقه کاری در این زمینه را دارید و یا چقدر با کار در این شغل تجربه کسب کرده اید، اولین و مهم ترین سؤال‌ آنها مدرک تحصیلیتان است.

کما این که بسیار افرادی وجود دارند که حتی با داشتن مدارک تحصیلی بسیار بالاتر به علت نداشتن تجربه و مهارت کافی نمی‌توانند به خوبی بر سر پستشان حاضر شوند. پس یکی از دلایل اهمیت این مدارک این است که امروزه مدرک بر هر چیزی حتی تجربه ارجعیت پیدا کرده است.

همانطور که گفتیم و انتظار داریم شما متوجه شده باشید مدرک معادل می‌تواند اثبات کند که شما در چه دروسی مهارت لازم را دارید و چه دروسی را گذرانده اید، اینگونه شما می‌توانید تمام مهارت هایتان را در قالب یک مدرک ارائه دهید که بعضی از سازمان ها که این مدرک برایشان قابل استفاده است و یا استانداردهایشان همخوانی دارد آن را می‌پذیرند.

وجود و به ثبت رسیدن ارائه این مدرک یک اصل اساسی داشت و‌ آنها این که از فروش مدارک تقلبی توسط سودجویان جلوگیری شود. متاسفانه از زمانی که داشتن مدرک در کشور ما بسیار باارزش تلقی شد افرادی مشغول به جعل مدارک دانشگاهی و... شدند و‌ آنها را به افرادی که تصمیم به اشتغال داشتند و یا به این مدارک نیاز داشتند می‌فروختند.

خوشبختانه با تصویب ارائه مدرک معادل تا حدود زیادی توانستند از انجام این کار توسط کلاه برداران جلوگیری کنند، هرچند متاسفانه هنوز هم کم و بیش شاهد اتفاق هایی از این قبیل هستیم.

مدرک معادل یعنی به ثبت رسیدن ساعت هایی که افراد آموزش دیده اند و این موضوع به این معنی است که مهارت هایشان به همراه ساعت‌‌‌‌های آموزششان در یک قالب و چهارچوب سازماندهی شده است.

بهتر است بدانید که این مدرک را در برخی سازمان ها و نهادها برای ارتقاء شغلی فرد قبول می‌کنند و یا به عنوان طی کردن دوره‌‌‌‌های عرضی.

مزایای مدرک معادل چیست؟

مطمئناً وجود هر چیزی در این دنیا مزایایی دارد مدرک معادل نیز می‌تواند برای دارندگانش مزیت‌‌‌‌های بی شماری داشته باشد.

ما در زیر به مهم ترین و اصلی ترین مزایای داشتن یک مدرک معادل می‌پردازیم.

  1. داشتن این مدرک باعث افزایش بهره وری فرد می‌شود.
  2. موجب زیاد شدن تحرک فرد و انسجام اجتماعی او می‌شود.
  3. موجب می‌شود که شما راحت تر شغل پیدا کنید و لیست مشاغلی که در‌ آنها می‌توانید فعالیت کنید بیشتر می‌شود.
  4. می توانید در بین مشاغل مورد نظرتان حرکت کنید.
  5. با داشتن این مدرک و به مرور می‌توان رکود اقتصادی را کاهش داد.
  6. رضایت فردی در افراد افزایش پیدا می‌کند.
  7. صد در صد میزان اشتغال جامعه و در نتیجه کارآفرینی افزایش چشمگیری خواهد داشت.
  8. آمار موفقیت شروع به کار افزایش می‌یابد.
  9. بی تردید با داشتن مدرکی بالاتر ثابت می‌شود که مهارت بیشتری دارید و حقوق و دستمزد شما افزایش خواهد یافت.

همه موارد بالا گوشه ای از مزایای دریافت مدرک معادل یا هم سطح است و مطمئناً شما را برای گرفتن این مدرک ترغیب خواهد کرد.

شاید این مدرک بهترین گزینه برای پیشرفت شما در مسائل کاریتان اشد که اتفاقاً کاملاً قانونی است.

آیا مدرک معادل اعتبار دارد؟

اگر بخواهیم در یک کلمه به سؤال بالا پاسخ دهیم باید بگوییم بله اما سؤالی که پیش می‌آید این است که تا چه اندازه این مدرک معتبر است؟

بسیاری از مؤسسات و نهادها از دارندگان مدرک معادل یا هم سطح برای کار در مجموعه شان استفاده می‌کنند و پذیرای چنین افرادی هستند. در بالا که از مزیت‌‌‌‌های مدرک معادل گفتیم گفته شد که این مدرک به افزایش حقوق و سطح دست مزد شما کمک می‌کند.

حال تصور کنید که به عنوان کارمند در یکی از نهادها، مؤسسات و یا شرکت ها مشغول به کار هستید، اگر شما کارمندی هستید که دارای مدرک دیپلم، کاردانی یا کارشناسی هستید می‌توانید با ارائه مدرک معادل یا هم سطح مقطع بالاتر مثلاً کارشناسی یا کارشناسی ارشد ترفیع شغلی بگیرید و یا سطح دست مزدتان به علت داشتن مهارت بیشتر به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 

چه موسسه هایی این مدرک را ارائه می‌دهند؟

دقت کنید اول این موسسات ثبت شده باشند. دوم اینکه به نحوه فعالیت و چگونگی ارزشیابی و معیار سنجی آنان دقت کنید.

دقت کنید مدارک معادل صرفا از موسسات و شرکت‌‌‌‌های خصوصی صادر می‌شود و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مجاز به صدور مدرک معادل نیستند. ضمنا می‌توانید از طریق سایت گوگل جستجو نموده و تحقیق بیشتر نمایید.

 

 

بیشترین مدرک معادل و یا مدرک هم سطح دانشگاهی را در دست چه کسانی می‌بینیم؟

طبق آمار‌‌‌‌های به دست آمده افراد زیادی از این مدارک استفاده می‌کنند که هر کدام از‌ آنها در گروه خاصی فعالیت می‌کنند و یا در رشته خاصی هستند اما گروهی از افراد وجود دارند که بیش از همه از مدرک معادل استفاده می‌کنند.

اما بر اساس تحقیقات ما و آماری که به دست ما رسیده کارمندان شهرداری جزء آن گروه از افراد هستند که بیش از همه از مدرک معادل استفاده کرده اند. بسیاری از کارمندان شهرداری تهران نیز که هم اکنون در این شهرداری مشغول به فعالیت هستند از مدرک معادل استفاده کرده و هیچ مشکلی برایشان پیش نیامده است.

هزینه دریافت مدرک معادل و یا هم سطح دانشگاهی چقدر است و مدارک مورد نیاز برای دریافت این مدرک چیست؟

همانطور که می‌دانید همیشه نرخ ها تغییراتی داشته و حتماً روز به روز رو به افزایش است. مدرک معادل و یا هم سطح دانشگاهی نیز از این قضیه مستثنا نیست و دائماً قیمتش تغییر می‌کند.

ناگفته نماند که تصور نکنید با دریافت این مبالغ می‌توانید فوراً یک مدرک معادل در دست بگیرید، زیرا قرار بر مدرک فروشی و کار غیر قانونی نیست. بلکه شما باید یک گواهی امضاء شده از طرف محل کار دریافت کنید و ارائه دهید که در آن گواهی نوشته شده که شما چند ساعت و چند سال در آن محل مشغول به کار هستید.

به عنوان مثال اگر بخواهید مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کنید باید حدود 2400 ساعت یعنی سه سال سابقه کاری داشته باشید، این امر یعنی شما یک سابقه کاری معتبر دارید که به واسطه آن حقوقتان افزایش پیدا خواهد کرد. ضمنا شما می‌توانید از طریق سایت یاهو جستجوی بیشتر داشته باشید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر